Slovenskí hokejisti v prípravných zápasoch pred NHL opäť bodovali

17.09.2013 Celý región

New York (TASR) - Slovenskí hokejisti Tomáš Tatar a Tomáš Kopecký si v prípravných zápasoch zámorskej NHL v noci na utorok počínali výborne, obaja zaknihovali bilanciu 1 gól a 1 asistencia. Tatar úvodným gólom duelu prispel k výhre Detroitu v Pittsburghu 4:1, Kopecký sa strelecky presadil pri domácej výhre Floridy 3:2 nad Nashvillom po samostatných nájazdoch, pričom v extračase bodoval aj pri víťaznom góle jeho tímu.

Jednu asistenciu si pripísal na konto aj 22-ročný Marek Hrivík v drese New York Rangers, ktorí podľahli na ľade New Jersey 1:2. Philadelphia odohrala dva zápasy, v Toronte vyhrala po samostatných nájazdoch 3:2, ďalší tím doma podľahol po nájazdoch Washingtonu 3:4. V Toronte slovenský obranca Andrej Meszároš odohral vyše 24 minút, v drese Washingtonu sa dostal do hry obranca Michal Čajkovský, odohral takmer 14 minút a zaknihoval jeden mínusový bod.